Dlaczego dieta ketogeniczna w Twoim przypadku nie działa?

Czy dieta ketogeniczna jest najlepszą dietą jakiej próbowałam aby schudnąć? Oczywiście!

Jednak gdybym usłyszała to samo pytanie pół roku temu, moja odpowiedź brzmiałaby zupełnie inaczej. Jakiś czas temu byłam bliska uznania, że dieta keto nie działa w moim przypadku i nie uda mi się schudnąć nawet kilograma stosując ten plan żywienia.

Jednak sześć miesięcy temu wszystko się zmieniło. Znalazłam brakującą część i straciłam wszystkie zbędne kilogramy z którymi próbowałam walczyć przez lata. Nareszcie wiem dlaczego dieta ketogeniczna w moim przypadku nie działała.

Prawdopodobnie każda osoba, która nie odniosła sukcesu na tej diecie tkwiła w tym samym błędnym przekonaniu co ja…

dieta ketogeniczna

Poznaj moją historię

Mam na imię Maria, mam 47 lat i chcę opowiedzieć Ci moją historię. Kochałam sport i aktywność fizyczną od dziecka. Do ukończenia studiów byłam bardzo aktywna – ćwiczenia na siłowni, jogging, regularne wycieczki rowerowe. Jednak kiedy zaczęłam pracę zawodową, po prostu brakowało mi czasu na regularny wysiłek fizyczny.

8 godzin za biurkiem, do tego obowiązki domowe i momenty kiedy zajadałam stres niezdrowymi przekąskami i fastfoodami odbiły się na mojej wadze. Dodatkowo po urodzeniu dwójki cudownych dzieci nie udało mi się wrócić do wagi sprzed ciąży.

Czas mijał, kilogramów było coraz więcej, po 40-tce metabolizm zwolnił…

Trzy lata temu waga pokazała mi 84 kilogramy. To był mój punkt zwrotny. Wtedy postanowiłam wziąć się za siebie i zdecydowałam się spróbować diety ketogenicznej.

Moje pierwsze podejście do keto

Wydawało mi się, że przygotowałam się do diety keto prawidłowo. Przeszukałam cały internet w poszukiwaniu informacji, zrobiłam listę keto zakupów, znalazłam mnóstwo przepisów.

Zaczęłam stosować dietę i dopadła mnie tzw. keto grypa. Wiedziałam jednak, że to zupełnie normalne i niektóre osoby wchodząc w ketozę doświadczają nieprzyjemnych skutków ubocznych. Czułam się zmęczona, często bolała mnie głowa. Sprawdziłam w sieci jak złagodzić te objawy i starałam się nawadniać, piłam elektrolity i odpoczywałam.

Po miesiącu diety keto odważyłam się wejść na wagę. Schudłam zaledwie 3 kilogramy…

Czułam się oszukana, bo czytałam o tych spektakularnych metamorfozach, gdzie ludzie tracili nawet do 6 kg w miesiąc. Byłam pewna, że keto nie jest dla mnie i bardzo szybko wróciłam do starych nawyków żywieniowych.

dieta ketogeniczna

Na dwa lata zapomniałam o diecie

Frustrowały mnie moje nadprogramowe kilogramy ale poddałam się całkowicie i nie próbowałam nic z nimi robić.

W tamtym czasie dieta ketogeniczna stała się bardzo popularna. Z każdej strony atakowały mnie nagłówki dotyczące tej diety – “schudnij w miesiąc”, “niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa dieta”, “spektakularna metamorfoza gwarantowana”…

Zaczęłam znów zastanawiać się czy nie dać tej diecie kolejnej szansy. Zaczęłam czytać, szukać nowych informacji i pewnego dnia mnie olśniło! Kiedy przeszłam na dietę ketogeniczną radykalnie zwiększyłam spożycie tłuszczu, ograniczyłam niemal do zera węglowodany ale zapomniałam o białku. Ciągle spożywałam go zbyt dużo i to hamowało moje odchudzanie.

Zamiast przejść w stan ketozy, mój organizm przez nadmierne spożycie białka pozostawał w stanie spalania cukru. To był klucz do tego, dlaczego nie udało mi się z dietą ketogeniczną i dlaczego schudłam tak niewiele…

Jak udało mi się schudnąć na keto?

Przypadkowo szukając informacji o tej diecie rok temu natknęłam się na narzędzie, które dało mi odpowiednie wskazówki do tego, jak odnieść sukces na keto.

Kiedy przeglądałam historie sukcesu innych kobiet często pojawiało się Keto Switch Diet. Te kobiety pokazywały swoje metamorfozy i mówiły, że schudły właśnie dzięki temu narzędziu. Okazało się, że Keto Switch działa jak pomocnik diety ketogenicznej.

Przeszłam całkowicie bezpłatny quiz – odpowiedziałam na pytania dotyczące mojego stanu zdrowia, preferencji żywieniowych, mojego celu i czasu w jakim chcę go osiągnąć. Ukończenie go zajęło mi niecałą minutę, a Keto Switch dało mi całą prognozę tego, jak szybko mogę schudnąć stosując dietę keto.

Nie miałam nic do stracenia. Zdecydowałam się na spróbowanie tego spersonalizowanego planu żywieniowego. To, co mnie naprawdę zaskoczyło, to niezliczona ilość różnych przepisów. Do tego jest nawet możliwość generowania dokładnej listy zakupów, co naprawdę wiele ułatwia.

Dzięki Keto Switch nie musiałam martwić się o rozkład makroskładników w mojej diecie. Mogłam mieć pewność, że moje posiłki są odpowiednio zbilansowane, a moje ciało osiągnęło ketozę i zaczęło spalać tłuszcz.

Dla każdej osoby, która nie odniosła sukcesu na diecie keto mogę zarekomendować aby spróbowała spersonalizowanego planu żywieniowego. W moim przypadku stosowanie keto na własną rękę nie zapewniło mi żadnych rezultatów. Dopiero po spróbowaniu Keto Switch Diet udało mi się schudnąć 22 kilogramy w zaledwie sześć miesięcy. Żałuję, że nie znałam tej aplikacji wcześniej…

Weź udział w 1-minutowym quizie i odbierz spersonalizowany plan posiłków

Autor:

Autor:

Czas czytania: 3 min