Dlaczego nie radzisz sobie z cukrzycą i stanem przedcukrzycowym?

Kiedy myślisz o słowie “dieta”, czy w ogóle przychodzi Ci do głowy cokolwiek dobrego? Prawdopodobnie Twoja pierwsza myśl to ograniczanie się, niedojadanie, drogie produkty spożywcze i brak chęci do dalszego działania. I co najgorsze – jeśli zmagasz się z cukrzycą, poziom cukru we krwi może stale rosnąć, pomimo przestrzegania ścisłej diety…

Możesz przestrzegać wszystkich zasad zdrowego odżywiania, ale nadal możesz nie czuć się lepiej. Mam dla Ciebie jednak dobrą wiadomość – to najprawdopodobniej nie jest Twoja wina! Większość ludzi nie rozumie, jak należy leczyć cukrzycę przy pomocy diety. A mnogość informacji dostępnych w internecie może przyprawiać o ból głowy i doprowadzić do sytuacji, w której absolutnie nie wiesz co jest dla Ciebie dobre.

Znaleźliśmy 7 głównych błędów popełnianych przez większość ludzi, którzy zmagają się na co dzień z cukrzycą. Sprawdź, które z nich popełniasz.

Błąd numer 1: Ograniczasz zbyt mocno kalorie

Czy kiedykolwiek spotkałeś się z informacją, że aby skutecznie schudnąć musisz maksymalnie ograniczyć ilość spożywanych kalorii?

Na szczęście prawda jest zgoła inna. Bardziej niż na ograniczaniu kalorii, powinieneś skupić się na tym, skąd te kalorie pochodzą. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że stosujesz odpowiednio zbilansowaną dietę.

Niektóre węglowodany są dobre dla organizmu, a niektóre są złe – dokładnie taka sama zasada dotyczy spożywanych tłuszczów. Aby mieć szansę, na zapanowanie nad cukrzycą, powinno wybierać się pełnowartościową, nieprzetworzoną żywność, a następnie dostosować wielkość porcji do kalorii zawartych w tych zdrowych i pożywnych produktach.

Zamiast ograniczać kalorie na własną rękę, powinieneś stosować się profesjonalnego i spersonalizowanego planu żywieniowego, który jest oparty na Twoim stanie zdrowia, wieku i preferencjach żywieniowych.

Błąd numer 2: Myślisz, że wszystkie węglowodany są takie same

Zapewne doskonale znasz piramidę żywieniową – na samym jej dole znajdują się zazwyczaj chleby, zboża i płatki śniadaniowe. Nauczono nas odżywiać się w ten sposób, a właśnie te pokarmy powodują największy przyrost glukozy we krwi!

Aby zatrzymać rozwój cukrzycy, powinieneś przestrzegać diety, która eliminuje wszystkie zbędne węglowodany – takie jak biały chleb, makaron czy biały ryż.

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, ile węglowodanów spożywa na co dzień. A jednym z najlepszych sposobów na ich wyeliminowanie jest posiadanie spersonalizowanego planu posiłków, który za Ciebie wybiera tylko dobre węglowodany i wylicza ich odpowiednią ilość.

Błąd numer 3: Pomijasz tłuszcze

Większość ludzi próbuje stracić tłuszcz podczas utraty wagi. Ale jeśli chodzi o jedzenie, tłuszcz wcale nie jest taki zły. W rzeczywistości jest on wręcz niezbędny w zdrowej diecie.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieją zarówno dobre, jak i złe tłuszcze. Te dobre znajdziesz między innymi w awokado, jajach, orzechach i rybach. Nie możesz wykluczać ich ze swojej diety!

Błąd numer 4: Za bardzo polegasz na ćwiczeniach

Faktem jest, że ćwiczenia fizyczne są korzystne dla Twojego zdrowia. Poprawiają siłę, ciśnienie krwi, wspierają regulowanie cholesterolu i poziomu glukozy we krwi.

Jednak jeśli chodzi o zapanowanie nad cukrzycą lub stanem przedcukrzycowym, musisz mieć świadomość, że same ćwiczenia nie wystarczą. Utrzymanie odpowiedniej i prawidłowo zbilansowanej diety powinno stanowić Twój priorytet.

Znalezienie właściwego programu leczenia cukrzycy, który łączy ze sobą zdrową dietę i ćwiczenia fizyczne (np. Diabetino) to coś, co może dać Ci szansę na zdrowsze życie.

Błąd numer 5: Ciągle zaczynasz od nowa

Utrzymanie diety może z czasem wydawać Ci się zbyt trudne. I nie jest to kwestia braku motywacji z Twojej strony, ale najczęściej wynika to z faktu, że plan który wybrałeś jest zbyt trudny do przestrzegania!

Ponieważ Twoje potrzeby są wyjątkowe, powinieneś rozważyć wybór spersonalizowanego planu leczenia cukrzycy, takiego jak Diabetino. Jest naprawdę prosty w użyciu i oferuje w pełni spersonalizowany plan posiłków z wieloma dodatkowymi funkcjami, np. ćwiczenia domowe, porady ekspertów.

Błąd numer 6: Robisz zbyt małe przerwy między posiłkami

Kiedy nie jesz, poziom glukozy we krwi spada, a organizm zaczyna spalać tłuszcz na energię. Aby osiągnąć ten stan, musisz odpowiednio rozłożyć w czasie posiłki, które spożywasz w ciągu dnia.

W połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą jest to coś, co sprawi, że szybciej zauważysz pierwsze efekty swojej diety.

Błąd numer 7: Wydaje Ci się, że wiesz wszystko najlepiej

Każdy z nas zna swoje ciało. Ale kiedy myślisz o swoich wyborach żywieniowych, czy możesz mieć pewność, że podejmujesz same dobre decyzje.

Nie bez powodu specjaliści do spraw żywienia angażują się w projekty takie jak Diabetino, aby pomóc Ci żyć w zdrowiu. Może warto być otwartym na to, co mają do zaoferowania eksperci żywieniowi?

Jak schudnąć skutecznie?

Każdy z nas jest inny… Dlatego najlepiej jest wybrać plan żywieniowy, który jest w 100% dostosowany do TWOICH indywidualnych potrzeb.

Kliknij tutaj, aby wziąć udział w bezpłatnym quizie Diabetino

Autor:

Autor:

Czas czytania: 4 min