W tym artykule:
Post przerywany – jakie są przeciwwskazania?
Post przerywany ma wiele korzyści dla zdrowia. Wśród nich wymienić można między innymi poprawę metabolizmu i zmniejszenie masy ciała. Jak w przypadku każdego sposobu odżywiania, istnieją również pewne przeciwwskazania do stosowania postu przerywanego. Zapoznaj się z tą listą zanim zdecydujesz się stosować post przerywany.
Choroby układu pokarmowego
Osoby z chorobami układu pokarmowego, takimi jak choroba wrzodowa, choroba Crohna, refluks żołądkowo-przełykowy lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego, mogą mieć trudności z tolerowaniem postu przerywanego. Przerywany post może prowadzić do zaostrzenia objawów choroby i pogorszenia stanu zdrowia.
Zaburzenia odżywiania to przeciwwskazania do poszczenia
Osoby zmagające się z anoreksją, bulimią lub innymi zaburzeniami odżywiania powinny unikać diety postu przerywanego. Ta dieta może zaostrzyć zaburzenia odżywiania i prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.
Kobiety w ciąży i karmiące piersią
Post przerywany może prowadzić do niedoborów składników odżywczych u kobiet w ciąży i karmiących piersią. W konsekwencji, może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych zarówno dla matki, jak i dziecka.
Cukrzyca typu 1
Osoby z cukrzycą typu 1 powinny unikać stosowania postu przerywanego. Ich organizmy nie są w stanie wytworzyć wystarczającej ilości insuliny, aby utrzymać równowagę poziomu glukozy we krwi.
Choroby serca to przeciwwskazania do stosowania postu przerywanego
Osoby z chorobami serca również powinny unikać postu przerywanego. Ta dieta może prowadzić do skoków ciśnienia krwi i zwiększenia ryzyka chorób serca.