6 kroków do łatwego radzenia sobie z cukrzycą i wysokim ciśnieniem krwi

Bycie cukrzykiem może być wyczerpujące. Planujesz praktycznie każdą sekundę swojego dnia i to może Cię niesamowicie męczyć i doprowadzać do frustracji. Być może nawet próbowałeś już wszystkich znanych Ci sposobów, a poziom cukru we krwi wciąż jest zbyt wysoki…

Nie jesteś w tym sam.

Nawet jeśli masz cukrzycę, nadal możesz cieszyć się życiem pełnym energii i witalności. Musisz jednak pamiętać o kilku rzeczach. Czytaj dalej, a dowiesz się w jaki sposób poradzić sobie z cukrzycą.

1. Podejmij próbę schudnięcia

Mówiąc wprost, im więcej ważysz, tym wyższy będzie poziom cukru w Twojej krwi. Schudnięcie to naprawdę jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jeśli chorujesz na cukrzycę.

Badania pokazują, że dzięki zmniejszeniu masy ciała o zaledwie 5%, osoby w stanie przedcukrzycowym są w stanie zmniejszyć ogólne ryzyko zachorowania na cukrzycę o 58%!

Ale pamiętaj o jednej ważnej rzeczy – liczy się również sposób, w jaki schudniesz. Jako osoba z cukrzycą musisz zwracać uwagę na pewne rzeczy bardziej niż przeciętny człowiek. Warto w takim przypadku wybrać spersonalizowany plan żywieniowy, który pomoże Ci w utracie zbędnych kilogramów w zdrowy i bezpieczny dla Twojego zdrowia sposób.

2. Unikaj picia słodkich napojów

Rozumiemy, że ochota na słodkie napoje może być czasami naprawdę bardzo duża. Ale musisz trzymać się od nich z daleka. Nie jest to łatwe zadanie, ale gdy zobaczysz, że Twój organizm nie ma już dużych skoków cukru, ta zmiana będzie bardzo łatwa do wprowadzenia.

3. Jedz więcej warzyw

Warzywa zapewniają sytość bez zwiększania wagi. I mogą smakować naprawdę przepysznie, jeśli tylko dasz im szansę.

Dzięki łatwym i zdrowym przepisom możesz cieszyć się warzywami o wiele bardziej niż potrawami mięsnymi, które wybierałeś do tej pory znacznie częściej.

4. Zmniejsz spożycie soli

Sód jest jednym z największych czynników ryzyka problemów związanych z ciśnieniem krwi i zdrowiem serca. Choroby takie jak nadciśnienie i choroby sercowo-naczyniowe można znacznie zmniejszyć poprzez ograniczenie składników odżywczych, między innymi sodu.

Jeśli chorujesz na cukrzycę, Twój organizm także podziękuje Ci za zmniejszenie ilości spożywanej soli.

5. Gotuj samodzielnie i licz kalorie

Nie jest łatwo upewnić się, że codziennie otrzymujesz wystarczającą liczbę składników odżywczych. I właśnie dlatego powinieneś wybrać plan żywieniowy, który sprawia, że masz pełną kontrolę nad tym, co trafia do Twojego jedzenia. Możesz dosłownie jeść to co lubisz, kiedy tylko chcesz!

Liczenie kalorii ma ogromne znaczenie w kontrolowaniu wagi i cukrzycy. Kalorie z węglowodanów są szczególnie ważne. Dzieje się tak, ponieważ mają natychmiastowy wpływ na poziom cukru we krwi. Niemonitorowane mogą mieć poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia. Na szczęście istnieją aplikacje dietetyczne, takie jak Diabetino, które liczą kalorie za Ciebie. Nie musisz się niczym martwić!

6. Regularne ćwiczenia

Niezależnie od tego, czy jest to krótki spacer, czy intensywny trening, aktywność fizyczna zawsze wspomaga leczenie cukrzycy.

Aktywność fizyczna sprawia, że organizm staje się bardziej wrażliwy na insulinę, lepiej kontroluje poziom cukru we krwi i znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca.

Prawda o skutecznym leczeniu cukrzycy

Nie jesteśmy w stanie kontrolować tak wielu rzeczy na raz. Niestety jest to prawda, z którą musimy się pogodzić. Właśnie dlatego powstała aplikacja Diabetino, która wspiera Cię na każdym kroku i pozwala Ci lepiej radzić sobie z wprowadzaniem nowych nawyków wspierających leczenie cukrzycy.

Dzięki wnikliwemu quizowi, specjalnie opracowany system, dopasowuje dietę dla Ciebie – jest ona dostosowana do Twojego stylu życia, stanu zdrowia i preferencji żywieniowych. Nie musisz myśleć o tym, co zjeść i ile makroskładników dostarczysz z pożywieniem. Diabetino liczy wszystko za Ciebie! Dodatkowo możesz uzyskać dostęp do spersonalizowanego planu treningowego, który pomoże w szybszej utracie wagi.

Autor:

Autor:

Czas czytania: 3 min