7 důvodů, proč většina lidí vzdá keto dietu

Je opravdu možné jíst cokoli, nehlídat si kalorie a nechat tuk, aby se sám odbourával v pohodlí domova, aniž byste museli namáhavě cvičit v posilovně?

Co když držíte dietu a tuk ne a ne zmizet?

Podle odborníků na zdraví a wellness je ketogenní dieta jedním z nejlepších řešení pro přeměnu.

Žádný hlad, žádné chutě, žádný tuk na břiše

Můžete mít všechno. Ketogenní dieta vám umožní vychutnat si chutná jídla a rychle zhubnout, a přitom se cítit plní energie. Přitom se vyhnete cukrům a sacharidům.

Jedním z hlavních důvodů, proč spousta lidí při keto dietě selhává, je to, že se snaží příliš rychle omezit až moc sacharidů a cukru. A tím uvedou své tělo do šoku.

Pokud chcete plynule přejít na keto dietu a rychle odbourávat tuk (a tento stav si udržet), čtěte dál.

Nyní se chystáte si přečíst 7 chyb, kterým se musíte vyhnout, abyste byli na své cestě ke keto dietě úspěšní.

Chyba 1: Spěch při keto

Určitě už jste slyšeli tyto příběhy: Ano, keto dieta dokáže rozpustit 20 kg nebo i více, pokud ji děláte správně.

Tisíce mužů a žen po celém světě tuto stravovací strategii využívají. Je to osvědčená metoda a výsledky mluví samy za sebe. Lidé se zcela proměňují, rychle se zbavují nevzhledných ochablých paží, velkých stehen a otravného tuku na břiše. Než se však příliš nadchnete, buďte opatrní. Ve skutečnosti můžete skončit hůř než předtím.

Pokud se do všeho vrhnete bez plánu, může se stát toto:

  • budete mít stále chuť na sladké, protože nebudete vědět dost o zdravých náhražkách dezertů.
  • budete stále mlsat nezdravé potraviny, protože nebudete mít promyšlený plán stravování, který by vás byl schopen ideálně zasytit.
  • váha nepůjde dolů. Možná půjde dokonce nahoru!

Experti doporučuji profesionální, na míru sestavený plán založený na vašem tělesném typu, věku a stravovacích preferencích.

Chyba 2: Nedostatečný příjem vitaminu B

Snížili jste množství sacharidů a cítíte se unavení? Příčinou může být nedostatek vitaminu B.

Vitamíny B se nacházejí především v celozrnných potravinách. Nedostatek vitamínu B může způsobit, že se budete cítit unavení, sníží se vám hladina energie a zpomalí se váš postup při hubnutí.

Naštěstí je možné dostatek vitaminů B získat i z potravin vhodných pro keto. Jen musíte jíst ty správné. Zde jsou naše oblíbené možnosti: maso, vejce a mléčné výrobky. Kombinujte je se semínky, ořechy a tmavou listovou zeleninou, jako jsou špenát a brokolice, abyste získali kompletnější výživový profil.

Co dělat, když se stále cítíte unavení? Poraďte se se svým lékařem o užívání doplňků stravy s vitaminy B, které vám dodají energii.

Chyba 3: Příliš mnoho sacharidů

Důležitým tajemstvím, proč ketogenní dieta tak účinně funguje v každém věku, je ketóza. Ketóza je stav intenzivního spalování tuků. Naše tělo začne jako palivo používat tuk místo sacharidů. To může zdvojnásobit naše výsledky při hubnutí.

Abychom se však do ketózy dostali, musíme omezit sacharidy. A tady je problém. Mnoho lidí si neuvědomuje, kolik sacharidů je v běžných, zdravých potravinách. Častým příkladem je konzumace příliš velkého množství ovoce. Myslíte si, že děláte to nejlepší, co můžete, ale ve skutečnosti si blokujete vstup do ketózy. Čtěte dále a dozvíte se, jak se těmto chybám vyhnout.

Doporučený příjem sacharidů se pohybuje kolem 5 % našich celkových kalorií. Pokud poprvé začínáte s keto dietou, je normální, že pro vás bude obtížné sacharidy snížit. Je to však nezbytné, pokud chceme dosáhnout ketózy a udržet si ji. Jen tak můžeme začít spalovat 20 a více kilogramů.

A naštěstí po prvním týdnu nebo dvou bude vše jednodušší, protože se této změně naše tělo začne přizpůsobovat.

Jak zajistíte, že jste dosáhli svých cílů v příjmu potravin? Můžete sledovat makronutrienty prostřednictvím aplikace, jako je Keto Switch Diet.

Chyba 4: Příliš mnoho bílkovin

Bílkoviny jsou prospěšné, ale příliš mnoho bílkovin může způsobit problémy. Když vaše tělo tráví bílkoviny, přeměňuje malé množství na glukózu, což může zpomalit schopnost vašeho těla přejít do ketózy.

To proto, že glukóza je cukr a cukr je sacharid.

Na místo toho, abyste keto dietu používali jako záminku k tomu, abyste jedli tolik slaniny a steaků, kolik chcete, nezapomínejte prosím, že vaším hlavním cílem při keto dietě je vychutnávat si zdravé tuky. Mezi ně naštěstí patří lahodné potraviny, jako jsou ořechové máslo, olivový olej a avokádo.

Určitě si tedy ke každému jídlu dopřejte nějakou formu zdravého tuku. A zároveň množství přijatých bílkovin kontrolujte.

Chyba 5: Nedostatečný příjem vlákniny

V ovoci a celozrnných potravinách je spousta vlákniny. Při ketogenní dietě těchto potravin však nemůžete jíst hodně. Proto musíte být obzvlášť opatrní, abyste během dne přijali ideální množství vlákniny.

Vláknina je nezbytná pro regulaci trávení, pocitu hladu a signálů plnosti. Pomáhá zajistit dlouhotrvající energii a stálou hladinu glukózy v krvi. Neboli má vláknina zásadní význam. Pokud nebudete jíst dostatečné množství, můžete pociťovat hlad, přejídat se a zničit si tak výsledky, kterých jste dosáhli jsou tvrdou prací.

Doporučeným postupem je jíst více zeleniny. Skvělá je veškerá listová zelenina. Řiďte se jednoduchým pravidlem: čím tmavší barva, tím lépe.

Nemáte rádi neustálou konzumaci zeleniny? Zvažte možnost vyzkoušet doplňky stravy s vlákninou, které vaše tělo osvěží.

Chyba 6: Rezistence na leptin

Leptin je silný hormon, který kontroluje množství tuku. Je zodpovědný za vydávání signálu do mozku, který říká “jsi plný”. Díky němu ví, kdy přestat jíst. Pokud vaše tělo produkuje leptin správně, máte chuť k jídlu pod kontrolou.

Pokud však vaše tělo produkuje příliš mnoho leptinu, váš mozek přestane signál přijímat.

Nedostavuje se Vám teda pocit sytosti a kvůli tomu se přejídáte? A to vede k nadměrnému přibývání na váze. Jak tomu zabránit? Odstraňte základní příčiny rezistence na leptin

– Nepravidelný nebo špatný spánek.

– Zpracované potraviny a přejídání.

– Příliš mnoho stresu

Jednou z mnoha výhod keto je, že může pomoci odstranit rezistenci na leptin. To proto, že se skládá z celých potravin. Zdravé zdroje bílkovin, tuků a vlákniny prokazatelně pomáhají zlepšovat spánek, snižovat touhu po cukru a bojovat proti návykům mlsání.

Chyba 7: Prokletí strýčka Googlu

Po troše malinkého průzkumu na Googlu na vás vyskočí tisíce proměn keto hubnutí. Důkazy jsou všude a je snadné se nadchnout. Mnoho lidí si přečte pár článků, poznamená si několik keto receptů a pak se snaží začít na vlastní pěst.

To je však nebezpečná chyba. Pouhé vědomí, že je třeba snížit množství sacharidů, nestačí. Jídla, která najdete na internetu, jsou často sama o sobě dobrá, ale jejich kombinace může způsobit nutriční nerovnováhu.

Nezačínejte s keto dietou bez pomoci, zejména pokud neznáte odpovědi na některé otázky:

  • Kolik kalorií bych měl/a sníst, abych zhubnul/a?
  • Kolik bych měl/a zhubnout za týden?
  • Které zdravé potraviny jsou cukrové bomby?
  • Které potraviny jsou bez cukru, a přesto dobře chutnají?
  • Jak získám dostatek vlákniny, aniž bych překročil/a svůj limit sacharidů?
  • Kde přijmu dostatek minerálů a vitaminů, abych dobře spal/a a měl/a více energie?

Jak si odpovědět na tyto otázky a rychle zhubnout s pomocí keto?

Řešení, jak začít přeskakovat do menších velikostí oblečení ještě dnes

Řešením je individuální keto dieta, která zohledňuje váš věk, fyzickou kondici a zdravotní stav. A za méně než 2 minuty můžete získat personalizovaný keto stravovací plán!

Je velká šance, že zhubnete 15 kg… 20 kg… nebo více!

Vyplňte dvouminutový kvíz a zjistěte, kolik můžete zhubnout za 28 dní s vlastním personalizovaným keto stravovacím plánem.

Autor:

Autor:

Czas czytania: 5 min