Czy dieta keto jest bezpieczna? Obalamy popularne mity

Przejście na dietę ketogeniczną to radykalna zmiana stylu życia. Twoje ciało przechodzi przemianę, w której przechodzi ze spalania węglowodanów na spalanie tłuszczów Jest więc zupełnie naturalnym, że martwisz się o wpływ keto na Twoje zdrowie.

Mit 1: Niskowęglowodanowy styl życia powoduje niedobory składników odżywczych

Poza prozdrowotnymi właściwościami diety ketogenicznej, jej głównym celem jest wspomaganie spalenia niechcianego tłuszczu. Ab to zrobić, musisz drastycznie zmniejszyć spożycie węglowodanów i uzyskać wszystkie składniki odżywcze z tłuszczów i białka w diecie.

Stosując dietę ketogeniczną, znacznie zmniejszasz spożycie owoców, zbóż i warzyw zawierających skrobię. Musisz mieć na uwadze, że Twoje zapotrzebowanie na witaminy, minerały i błonnik może być niezaspokojone. Warto to kontrolować i ewentualne niedobory uzupełniać dodatkową suplementacją.

Dieta keto może być bezpiecznie stosowana przez każdego, kto może przestrzegać jej rygorystycznych zasad. Ważne jest, aby mieć świadomość, jakie pokarmy utrzymują Cię w magicznym stanie spalania tłuszczu, a jakie całkowicie zrujnują Twoją ciężką pracę.

Twoje zdrowie powinno zawsze być dla Ciebie priorytetem. Zainwestuj w nie już teraz, aby bez problemu wejść w ketozę i wyeliminować ryzyko niedoborów składników odżywczych. Jeden błąd może sprawić, że będziesz musiał zaczynać wszystko od nowa. Najłatwiejszym sposobem zagwarantowania Ci sukcesu jest wybór w pełni spersonalizowanego planu żywieniowego stworzonego przez profesjonalnych dietetyków, którzy dokładnie wiedzą, czego potrzebujesz aby zacząć spalać tłuszcz.

Mit 2: Keto grypa jest nie do opanowania

Aby rozpocząć spalanie tłuszczu, Twoje ciało musi wejść w stan ketozy. Wiele osób doświadcza w tym czasie tak zwanej keto grypy, która jest dość nieprzyjemna – towarzyszyć jej mogą zmęczenie, nudności, zaparcia oraz bóle głowy. Objawy te pojawiają się d dwóch do siedmiu dni po rozpoczęciu diety ketogenicznej i są jej naturalną częścią.

Nie zniechęcaj się, jeśli przez kilka dni czujesz się gorzej. Twoje ciało próbuje przystosować się do nowej rzeczywistości. Aby zmniejszyć objawy keto grypy, unikaj aktywności fizycznej, śpij dużo i nawadniaj swój organizm.

Spersonalizowana dieta keto dostosowana do Twojego typu ciała może pomóc Ci uniknąć keto grypy lub mieć bardzo niewielkie objawy przez jeden/dwa dni.

Mit 3: Dieta ketogeniczna powoduje problemy z trawieniem

Podobnie jak w przypadku każdej zmiany, dieta keto może (ale nie musi) powodować problemy trawienne, od wzdęć po biegunkę.

Twoje ciało jest w szoku, gdy próbuje przystosować się do nowego sposobu odżywiania. Upewnij się, że podczas tego procesu czujesz się tak komfortowo, jak to tylko możliwe. Większość problemów trawiennych związanych z dietą ketonową pojawia się z dwóch głównych powodów: braku błonnika pokarmowego i niewystarczającej ilości wody w diecie. Upewnij się, że dostarczasz wystarczających ilości tych dwóch składników.

WAŻNE: Aby ketoza była skuteczna, powinieneś być bardzo ostrożny w stosunku do produktów, które zdecydujesz się jeść. Dlatego radzimy szukać wsparcia i pomysłów na prawidłowe prowadzenie diety. To jedyny sposób, aby wyeliminować stres i przygotowania potrzebne do skutecznego przestrzegania diety niskowęglowodanowej i osiągnięcia długotrwałych wyników odchudzania.

Chcesz zobaczyć, jak szybko możesz schudnąć?

Wypełnij ten 2 minutowy quiz

Autor:

Autor:

Czas czytania: 2 min