Dieta keto jako dieta odchudzająca

Dieta ketogeniczna to sposób odżywiania, który polega na ograniczeniu spożycia węglowodanów i zwiększeniu spożycia tłuszczów. Podczas gdy typowe diety odchudzające zalecają zmniejszenie całkowitej ilości spożywanych kalorii, dieta ketogeniczna skupia się na zmianie rodzaju makroskładników, które są spożywane.

Jak działa dieta keto?

Podczas gdy standardowa dieta zaleca spożycie około 45-65% kalorii pochodzących z węglowodanów, dieta ketogeniczna zaleca, aby spożycie węglowodanów wynosiło zaledwie 5-10% kalorii, podczas gdy spożycie tłuszczów wynosi 70-80% kalorii. W diecie ketogenicznej organizm przechodzi w stan ketozy, w którym organizm zaczyna spalać tłuszcz jako główne źródło energii, a nie glukozę pochodzącą z węglowodanów.

Wielu ludzi wybiera dietę ketogeniczną jako sposób na zrzucenie nadmiaru wagi, ponieważ ograniczenie węglowodanów powoduje, że organizm musi spalać zapasy tłuszczu jako źródło energii, a to prowadzi do utraty wagi. Jednakże, tak jak każda dieta, dieta ketogeniczna wymaga odpowiedniego planowania i wykonywania, aby przyniosła pozytywne efekty.

Kiedy przestrzegana jest prawidłowo, dieta ketogeniczna może być skuteczną metodą na odchudzanie. Wiele badań potwierdza, że dieta ketogeniczna jest skuteczna w utracie wagi, przede wszystkim z uwagi na fakt, że dieta ta prowadzi do zmniejszenia spożycia kalorii, a także do zwiększenia metabolizmu tłuszczu.

Autor:

Autor:

Czas czytania: < 1 minute