Chcesz przejść na dietę ketogeniczną, ale obawiasz się mieć problemy z wejściem w ketozę? Wykorzystaj sprawdzone przez nas pomysły, aby osiągnąć wymarzoną wagę szybciej niż kiedykolwiek.

Ketoza jest intensywnym stanem metabolicznym wykorzystywanym do walki z nadprogramowymi kilogramami. Rozpoczyna się tylko wtedy, gdy uda Ci się opróżnić zapasy energii oparte na węglowodanach. Ketoza pozwala organizmowi na wykorzystanie własnych zapasów tłuszczu do wytwarzania energii potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a jej skutkiem ubocznym jest szybkie spalanie tłuszczu.

Bez pomocy spersonalizowanego planu żywieniowego, wejście w ketozę może trwać nawet około dwóch tygodni. Wystarczy jednak postępować zgodnie z naszymi wskazówkami, a osiągnięcie stanu ketozy będzie możliwe nawet w ciągu zaledwie 48 godzin.

Kto stosuje dietę keto?

Nie jest tajemnicą, że niektóre z największych sław na świecie stosują dietę ketogeniczną, aby utrzymać swoją sylwetkę. Wśród nich znajdują się między innymi Halle Berry, Gwyneth Paltrow i gwiazdor NBA LeBron James. Te sławy mają swoich dietetyków i trenerów personalnych, którzy dostosowują każdy posiłek i każdy trening do ich potrzeb. Co mogą zrobić zwykli ludzie, aby uzyskać podobne wyniki?

Jedz więcej tłuszczu

Upewnij się, że w Twojej diecie około 70-75% kalorii pochodzi ze zdrowych tłuszczów. Dobrymi wyborami są awokado, orzechy, żółtka jaj i tłuste ryby. Te bogate w tłuszcze pokarmy zasilą Twój mózg, zapewnią Ci sytość i satysfakcję oraz pomogą szybciej osiągnąć ketozę.

Bądź jednak ostrożny, nie wszystkie źródła tłuszczu mają jednakową wartość odżywczą. Staraj się unikać smażonych i przetworzonych potraw, ponieważ zawierają one dużo niezdrowych tłuszczów trans.

Staraj się także wybierać produkty, które lubisz jeść. Każdy gust i potrzeby są inne. Dieta powinna być przede wszystkim smaczna, aby chcieć wytrwać w niej do końca.

Mocno ogranicz ilość spożywanych węglowodanów

W zależności od wieku, wzrostu i wagi, może być konieczne ograniczenie spożycia węglowodanów do 20-25 gramów na dobę. Jeśli przekroczysz ich dzienny limit, nie będziesz w stanie wejść w ketozę.

Korzystanie z keto przepisów, które znajdziesz w sieci, jest dużym błędem. Zwykle nie mają one ze sobą logicznego związku i prowadzą do spożywania zbyt dużych ilości węglowodanów. Doskonałym wyborem za to jest dobrze zbilansowany i plan dietetyczny, który został stworzony specjalnie dla Ciebie.

Dbaj o odpowiednią ilość białka w diecie

W idealnym planie żywieniowym na diecie keto, 20-25% kalorii powinno pochodzić z białka. Jest to ważne, ponieważ kiedy wejdziesz w ketozę, zaczniesz szybko tracić masę. Codzienne obliczenie kalorii i makr może wydawać się niezwykle pracochłonne, ale precyzja jest kluczem do sukcesu.

Twój typ ciała i warunki zdrowotne są wyjątkowe. Jeden rodzaj diety nie pasuje do wszystkich. Rozpoczynając swoją przygodę z dietą keto, zawsze szukaj najwyższego poziomu personalizacji i dokładności.

Nie unikaj aktywności fizycznej

Im więcej się ruszasz, tym więcej węglowodanów na energię zużywa Twoje ciało. Po wyczerpaniu tych zapasów rozpoczyna się proces ketozy.

Nie musisz stosować ciężkich i obciążających treningów. Wyczerpanie Twojego ciała nie jest niczym dobrym. Proste ćwiczenia lub nawet 30-minutowy spacer to wszystko, czego potrzebujesz.

Jedz jedzenie, które lubisz

Jedzenie tego, co lubisz sprawia, że dłużej chcesz trzymać się swojego planu dietetycznego. Dieta ketogeniczna wcale nie wymaga od Ciebie dużych ograniczeń – możesz jeść keto pizzę, hamburgery i słodycze, pod warunkiem, że korzystasz ze sprawdzonych przepisów.

Kluczem do sukcesu może stać się spersonalizowany plan żywieniowy, który bierze pod uwagę Twoje preferencje żywnościowe.

Najłatwiejszy sposób na wejście w ketozę

Chciałbyś uzyskać formę z dietą ketogeniczną, ale nie wiesz od czego zacząć? Niezależnie od tego, czy jesteś kompletnym początkującym, czy wiesz coś na temat odżywiania, powinieneś poznać Keto Switch Diet.

Każdy użytkownik Keto Switch Diet otrzymuje spersonalizowany plan keto posiłków. Dostępna jest również opcja wykupienia dodatkowych treningów personalnych, które dodatkowo wzmocnią efekt. Każdy posiłek dopasowany jest do Twoich preferencji żywieniowych, stylu życia i stanu zdrowia.

Wystarczy, że wypełnisz krótki quiz. Odpowiesz w nim na pytania o płeć, wiek, aktualną wagę, wzrost i poziom aktywności. Specjalny algorytm wykorzysta te informacje, aby zoptymalizować kalorie, makra. Następnie odpowiesz, jakie pokarmy wolisz jeść – aby upewnić się, że je uwzględnisz – i czy masz jakiekolwiek schorzenia. Dzięki temu Keto Switch Diet jest dla Ciebie w 100% bezpieczne i zdrowe.

Dowiedz się, ile możesz schudnąć dzięki spersonalizowanej keto diecie

Autor:

Autor:

Czas czytania: 3 min