Proč je Keto Switch Diet efektivní?

Dietní trendy přicházejí a odcházejí. Existuje však mezi nimi jedna výjimka – strava s vysokým obsahem tuků, která je chválena pro svůj potenciál na hubnutí a celkový přínos pro zdraví. Mezi všemi dietami, které zvyšují konzumaci tuků, si zvláštní pozornost zaslouží ketogenní dieta, která si v poslední době dobyla srdce těch, kteří bojují s kilogramy navíc.

Pokud se v současné době potýkáte s otázkou, jakou dietu si vybrat, možná byste měli zvážit ketogenní dietu. Možná stále váháte, zda je keto dieta skutečně účinná. Proč? Pravděpodobně Vás nechává na vážkách to, že při této dietě výrazně zvyšujete příjem tuků. Jak je to možné? Jím tučná jídla a zároveň rychle hubnu? No, přesně tak to funguje – spalujete tuky tím, že jíte tuky. To je záruka, že keto dieta je účinná a že je pro vás opravdu ideální volbou.

Co je to keto dieta?

Při keto dietě minimalizujete spotřebu sacharidů, které fungují jako přirozené palivo těla. Pokud máte v krvi málo cukru z jídla, začne vaše tělo rozkládat uložený tuk na molekuly zvané ketolátky (tento proces se nazývá ketóza). Jakmile dosáhnete ketózy, většina buněk bude využívat vaše ketolátky k výrobě energie a tento proces bude pokračovat, dokud opět nezvýšíte příjem sacharidů.

Vaše tělo při keto dietě využívá zdroj energie, který je nejsnáze dostupný – tuk. Vstupem do stavu ketózy omezíte přísun sacharidů do těla na maximum a díky tomu spalujete tuk nahromaděný v těle, abyste získali energii pro celkové fungování organismu.

Abyste se dostali do ketózy, musíte denně konzumovat maximálně asi 5 % sacharidů. Dívejte se na to hodně obecně, protože i obyčejný banán obsahuje asi 20 g sacharidů a keto dieta od vás bude vyžadovat velké oběti. Bílkoviny se také drží s mírou, protože mohou stimulovat produkci glukózy a narušit ketózu.

Na jednu stranu je v keto dietě málo sacharidů, na druhou stranu je ale bohatá na tuky a bílkoviny. Zpravidla obsahuje hodně masa, vajec, sýrů, ryb, ořechů, olejů a vláknité zeleniny. Možná to vypadá, že tento typ diety není nijak omezující, že nic nemůže být špatně. Ale abyste se dostali do stavu ketózy a účinně zhubli, musíte bedlivě sledovat množství sacharidů přijatých v rámci jídel. Může se to zdát nesmírně namáhavé, ale když budete mít vyvážený jídelníček, z ketózy nevypadnete. Snažit se vydržet v ketóze bez pomoci odborníků může být těžké. Proto se vyplatí využít pomoci odborníků, kteří se o denní jídelníček postarají za vás.

Keto dieta je účinná při shazování kilogramů

Pokud chcete při keto dietě hubnout, musíte zajistit, že se zbavuje tělo glukózy, hlavního zdroje energie pro všechny buňky v těle, která se získává konzumací sacharidových potravin. Z uložených tuků pak vzniká alternativní palivo zvané ketony (odtud název diety). Při konzumaci minimálního množství sacharidů si tělo nejprve vezme uloženou glukózu z jater a dočasně rozkládá svaly, aby se glukóza uvolnila. Tento stav trvá 3-4 dny a až je uložená glukóza zcela vyčerpána, začne tělo jako primární palivo používat tuk. Játra vytvářejí z tuků ketolátky, které může tělo využít při nedostatku glukózy.

Ve chvíli, kdy se ketony začnou hromadit v krvi, říkáme, že tělo se dostalo do stavu ketózy. U zdravých jedinců dochází přirozeně k mírné ketóze v období hladovění (například při nočním spánku) a při velmi intenzivním tréninku. Zastánci keto diety se domnívají, že při pečlivém dodržování této diety by hladina ketolátek v krvi neměla dosáhnout škodlivých hodnot, protože mozek bude ketolátky využívat jako palivo (asi ze 70 %) a zdraví lidé obvykle produkují dostatek inzulínu, aby zabránili nadprodukci získat ketolátky.

Často se lidé ptají, jestli tato dieta vůbec funguje. Hodně lidí zůstává k dietě skeptických, ačkoli je internet plný příběhů lidí, kteří díky této keto dietě během krátké doby zhubli mnoho kilogramů. Zde je třeba zmínit, že ketogenní dietu vyzkoušelo mnoho celebrit, které si v současné době nedokážou představit, že by se vrátily ke starému životnímu stylu. Mezi nimi je například herečka Halle Berryová, která využívá diety již více než 30 let. Hvězda nejenže potlačila příznaky své cukrovky, ale také objevila klíč k věčnému mládí, jak sama tvrdí. Ostatně stačí se podívat na hereččinu postavu, abyste se zbavili jakýchkoli pochybností – už léta se pyšní štíhlou a vysportovanou postavou, za kterou vděčí pravidelnému tréninku a udržování stavu ketózy.

Je ketogenní dieta zdravá?

Máme konkrétní a přesvědčivé důkazy o tom, že ketogenní dieta snižuje počet záchvatů u dětí, a to někdy stejně účinně jako léky – ostatně k tomu byla původně tato dieta určena. Stále častěji se objevují názory, že může mít pozitivní vliv i na Parkinsonovu chorobu, Alzheimerovu chorobu, roztroušenou sklerózu, autismus a rakovinu mozku. Jaké další výhody přináší dodržování keto diety?

Podporuje hubnutí

Keto dieta je na hubnutí účinná. Skládá se především z potravin, které vás skutečně zasytí a snižují hladiny hormonů, které stimulují pocit hladu. Studie z roku 2013 zjistila, že lidé dodržující keto dietu zhubli za rok více než lidé dodržující nízkotučnou dietu. Je však důležité, aby byla ketogenní dieta dobře vyvážená a přizpůsobená – jen tak je schopna přinést očekávané výsledky.

Zlepšuje stav pokožky

Akné má několik různých příčin a u některých lidí může souviset se stravou a hladinou cukru v krvi. Snížení konzumace zpracovaných sacharidů může mít pozitivní vliv na stav pokožky u většiny lidí, kteří se rozhodnou dodržovat ketogenní dietu.

Zlepšuje kondici srdce

Existují určité důkazy o tom, že konzumace zdravých tuků může přispět ke zlepšení kondice srdce snížením hladiny špatného cholesterolu. Studie [2] provedená u osob na keto dietě zjistila, že u některých lidí došlo k výraznému snížení hladiny LDL cholesterolu. To má dlouhodobý pozitivní přínos, protože příliš vysoká hladina cholesterolu zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Zmírňuje příznaky PCOS

Syndrom polycystických vaječníků je hormonální porucha, která vede k nadměrnému hromadění mužských hormonů a poruše ovulace u žen. Vědci zjistili, že ketogenní dieta zlepšuje několik markerů PCOS, včetně úbytku hmotnosti, hormonální rovnováhy a hladiny inzulinu nalačno.

Rezistence na inzulín

Léčba tohoto onemocnění spočívá především ve změně životního stylu, konkrétně se je třeba zaměřit na stravu. Keto dieta založená na téměř úplném vyloučení sacharidů umožňuje obnovit normální hladinu glukózy a inzulinu v krvi. Pomáhá také normalizovat tukový profil, takže je mimořádně dobrou prevencí kardiovaskulárních onemocnění, jejichž riziko vzniku se vážně týká osob, kteří trpí rezistencí na inzulin a cukrovkou 2. typu. Při cukrovce se lepší dieta jen těžko hledá.

Proč se vyplatí zvolit dietu Keto Switch?

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá – jedná se o dietu budoucnosti. Ve spolupráci s nejlepšími odborníky na výživu byl vyvinut speciální algoritmus, který vám umožní vytvořit individuální výživový plán během několika minut. Nemusíte se objednávat k dietologům a utrácet přehnané částky, abyste dostali jídelníček, který splňuje všechny vaše výživové potřeby.

Navíc již po prvním týdnu používání diety Keto Switch zaznamenáte výrazný úbytek hmotnosti. Při “normální” dietě s kalorickým deficitem a pravidelným cvičením může většina lidí očekávat úbytek až jednoho kilogramu týdně. Lidé, kteří se rozhodnou pro ketogenní dietu, obvykle po týdnu zaznamenají alespoň dvojnásobný úbytek hmotnosti. A to mluvíme o minimálních výsledcích, protože vše závisí na vašem těle – jsou i lidé, kteří mají  mnohem větší úbytek kilogramů již během prvního týdne diety. Je to zdravé? Rozhodně, protože v první řadě se při keto dietě zbavujete přebytečné vody nahromaděné v těle. Nemusíte se bát, že byste zhubli příliš rychle – vše je stoprocentně pod kontrolou.

Při keto switch dietě vás podporují i odborníci. Jedná se o skupinu kvalifikovaných lidí, kteří rádi pomohou a zodpoví všechny, i velmi složité otázky. Jakmile si vyberete dietní plán Keto Switch, bude o Vás se postaráno. Budou Vás navíc i motivovat, pokud máte občas s motivací problémy a pomohou vám dosáhnout vaší vysněné figury.

Výživový plán, který obdržíte, se bude skládat z pečlivě spočtených makronutrientů a nehrozí, že byste překročili povolené množství sacharidů a vypadli z ketózy. Jídla jsou jednoduchá a příprava je rychlá, takže si na ně ve svém denním režimu určitě uděláte prostor. Při této dietě nebudete mít nikdy hlad, protože pokrmy jsou opravdu syté – nutkání svačit během dne a nezdravě mlsat zcela zmizí. Na blogu LifeSwitcher je navíc k dispozici celá řada receptů, které byly vytvořeny s podporou odborníků na výživu a které můžete úspěšně zařadit do své keto diety, například jako náhradu za jídlo, které nechcete jíst.

Výběrem diety Keto Switch pro sebe nastavíte nový životní styl. Nejde jen o změnu stravovacích návyků a zhubnutí nadbytečných kilogramů – jde také o celkovou změnu přístupu k tomu, co jíte. Zaručujeme vám, že ani po dosažení vysněné postavy se tohoto životního stylu nebudete chtít vzdát!

Klikněte zde a vyplňte jednoduchý test, který vám přizpůsobí individuální stravovací plán. Stravovací plán budoucnosti.

Autor:

Autor:

Czas czytania: 6 min