Utrata wagi staje się coraz bardziej trudna z wiekiem? Przybierasz na wadze w miejscach, w których nigdy wcześniej nie przybierałeś na wadze… Co więcej, wydaje Ci się, że wszystko robisz dobrze ale zbędne kilogramy ciągle się nagromadzają.

Jak być może wiesz, kiedy się starzejemy, nasze hormony, metabolizm i zapotrzebowanie kaloryczne bardzo mocno się zmieniają. Tłuszcz staje się uparty i znacznie trudniej go zgubić.

Ale jest dobra wiadomość – nie musisz czuć się przemęczony i mniej aktywny z wiekiem, nie musisz też martwić się o swoją sylwetkę. Najnowsze badania pokazują, że dieta ketogeniczna może pomóc Ci zwalczyć otyłość!

Wydajniejsze źródło paliwa dla organizmu

Zazwyczaj ludzki organizm wykorzystuje glukozę jako źródło energii. Ludzie, którzy decydują się na rozpoczęcie swojej przygody z dietą ketogeniczną, otrzymują energię z zupełnie innego źródła. Ta energia jest dużo bardziej wydajna…

Dieta keto polega na wykorzystywaniu własnego tłuszczu jako paliwa. Dzięki kilku prostym modyfikacjom Twojego sposobu odżywiania zmienia się Twój metabolizm. Kiedy ograniczasz ilość węglowodanów, a zwiększasz ilość spożywanego tłuszczu, jest on rozkładany w wątrobie na kwasy tłuszczowe i ciała ketonowe.

Kiedy stosujesz dietę ketogeniczną tracisz tłuszcz, którego nie mogłeś zwalczyć innymi dietami.

Jednym z istotnych powodów bezpośrednio wpływających na problemy z utratą wagi jest to, że wymaga to czasu i skrupulatności. Brak szybkich rezultatów sprawia, że wiele osób nie trzyma się swoich planów żywieniowych na dłuższą metę. Wiele osób przeskakuje też z jednej modnej diety na drugą, tylko dlatego, że kilogramy nie chcą spadać.

Na diecie keto rezultaty przychodzą niesamowicie szybko

Jeśli zastosujesz sprytnie opracowaną dietę ketogeniczną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb Twojego organizmu, pierwsze wyniki zobaczysz już po tygodniu. Niektórzy tracą nawet około 5 kilogramów w pierwszych dniach stosowania tego planu żywieniowego.

To, co kiedyś wydawało się wędrówką pod górę, zmienia się w wygodny spacer po parku. Sukces w ciągłym osiąganiu celów związanych z utratą wagi przekłada się na pewność siebie. To dodatkowo motywuje Cię do kontynuowania podróży z dietą w dłuższej perspektywie.

Nie odczuwasz zachcianek żywieniowych

Czy zauważyłeś wzrost głodu podczas diety, zwłaszcza w nocy? Jak być może wiesz, w naszym organizmie działają dwa hormony, które regulują apetyt – leptyna i grelina. Jednak prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że konwencjonalne i restrykcyjne diety niszczą leptynę i grelinę…

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś uczucia braku kontroli i przejadania się, prawdopodobnie jest to kwestia związana właśnie z tymi hormonami. Nie musisz jednak się o to obwiniać… Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – dieta ketogeniczna wywołuje w organizmie stan metaboliczny, który wytwarza optymalny poziom leptyny i greliny.

Na diecie keto nie odczuwasz potrzeby podjadania w środku nocy.

Jesz tyle samo kalorii i jednocześnie spalasz tłuszcz

Prawdopodobnie słyszałeś, że spożywanie węglowodanów może prowadzić do przybierania na wadze. To prawda. Za każdym razem, gdy spożywasz węglowodany, Twoje ciało uwalnia insulinę, która promuje wnikanie glukozy do komórek. W praktyce oznacza to, że przybierasz na wadze. Co ważniejsze, zupełnie niepotrzebnie.

Dieta ketogeniczna działa w zupełnie inny sposób. Poziom insuliny spada. Możesz więc tracić kilogramy spożywając tyle samo kalorii co dotychczas.

Dlaczego ludzie na diecie ketogenicznej nie tracą kilogramów?

Jednym z głównych powodów dlaczego ludzie nie odnoszą sukcesów na diecie keto jest to, że zaczynają jeść ogólne posiłki ketogeniczne, które znajdą w internecie. Problem w tym, że wszyscy jesteśmy różni. Kobieta ma inne zapotrzebowanie żywieniowe niż mężczyzna. Ktoś w wieku 20 lat jest zupełnie inny niż ktoś w wieku 60 lat, itd…

Korzystając z przepisów dostępnych w internecie jesteś także zmuszony do jedzenia ogólnych przepisów stworzonych dla mas. A przecież każdy lubi co innego… Tak więc, gdy na Twojej drodze pojawi się pyszna torebka chipsów ziemniaczanych lub duże lody, będziesz odczuwać pokusę by się złamać i przerwać swoją dietę ketogeniczną.

A gdyby tak istniała sprawdzona alternatywa?

Co by było, gdyby istniał sprawdzony system, który pomoże Ci schudnąć, delektując się pysznymi posiłkami, których przygotowanie nie zajmuje więcej niż 15 minut?

Poznaj aplikację Keto Switch Diet. Odpowiadasz na kilka prostych pytań dotyczących Twoich preferencji żywieniowych, trybu życia, wieku i oczekiwań związanych z utratą wagi. Otrzymujesz w pełni dostosowany do Ciebie, spersonalizowany plan posiłków ketogenicznych przygotowany przez specjalistów w zakresie odżywiania.

Wystarczy przejść przez bezpłatny, 2 minutowy quiz, aby uzyskać jasny plan dietetyczny, który pomoże Ci szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy, prawie bez wysiłku.

Co więcej, Keto Switch wykonuje całą pracę za Ciebie – liczą Twoje kalorie, mówią kiedy i co jeść oraz odpowiadają na wszelkie nurtujące Ciebie pytania. To trochę tak jakbyś posiadał swojego prywatnego dietetyka, 24/7.

Rozwiąż 2-minutowy quiz i dowiedz się, ile możesz schudnąć w ciągu 28 dni.

Autor:

Autor:

Czas czytania: 3 min